Програма "ТИ ЯК?"

Програма "Ти як?" – ініціатива першої леді Олени Зеленської, що присвячена піклуванню про ментальне здоров'я українців. Місія проєкту – зробити піклування про ментальне здоров’я щоденною звичкою для кожного. Ментальне здоров'я – невидимий, але надзвичайно важливий компонент нашого життя. Воно є головним двигуном, який не лише дозволяє нам повноцінно функціонувати, але й впливає на наше загальне самопочуття та сприяє відкриттю внутрішнього резерву сили у складних часах.

Ми живі люди, які мають почуття. Приймайте та проживайте їх усі.

Ті, кому є на кого покластися у складних ситуаціях, легше переживають стрес. У випадку з дітьми важливий тип стосунків, що зветься «надійна прив’язаність». Це взаємини з дорослими, в яких дітей приймають такими, які вони є, — з усіма їхніми емоціями, недоліками, піклуються про них, забезпечують близькість і надійність.

Емоційний зв’язок особливо важливий сьогодні, тому також є базовим правилом підтримки дітей у складні часи. Аби зберігати та зміцнювати його,

• обіймайте дитину (коли вона до цього готова);
  • не соромтеся говорити, що любите її;
  • зауважуйте найменші успіхи дитини (зараз вона дуже потребує схвалення);
  • долучайте дитину до домашніх справ, аби вона відчувала свою залученість та важливість;
  • принагідно грайтеся з дитиною, смійтеся, разом готуйте, накривайте на стіл (радість необхідна як дітям, так і дорослим — саме вона наразі дає нам сили).

Протягом дня також є кілька важливих моментів: час, коли дитина прокидається/йде спати, та коли ми з нею прощаємося перед садком, школою чи роботою. Саме в ці моменти нам потрібно уповільнитися та продемонструвати дитині наші близькість і любов — це те, що підтримає її.

Пам’ятайте: діти, які пережили травматичний досвід, не завжди люблять обійматися й можуть уникати тілесних контактів. Завжди запитуйте дитину, чи можна її пригорнути

У партнерстві з UNICEF Ukraine

Джерело: https://www.facebook.com/howareu.program

ВІДПОВІДІ НА ЦІ ТА БАГАТО ІНШИХ ЗАПИТАНЬ Є В АПТЕЧЦІ ШВИДКОЇ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ.